Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineamjck blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
247057 odwiedzin | wpisów: 160, komentarzy: 680, obserwuje: 253

Trawnik cz.3

autor: amjck blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Powolutku widać koniec prac w ziemi i pozostanie sianie trawy... Podczas prac pojawiły się już nowie eleganckie zieloniutkie chwasty, ale został już dokonany na nie oprysk.


Komentarze (7)
autor:roleksik  dodano: 5 miesięcy temu
Ale już Was pięknie! I tak równo.. Ja dopiero walczę z wyrównaniem terenu i końca nie widzę 😔
autor:karolinalabajczyk  dodano: 5 miesięcy temu
marzy mi się ten etaap!:)
autor:2cegielki  dodano: 5 miesięcy temu
o Święta Maryjo! Ile pola! toż to kukurydze siać można! :D
Odpowiedź do 2cegielki
autor:amjck  dodano: 5 miesięcy temu
A to tylko połowa działki bo odgrodziliśmy ją betonowym ogrodzeniem. Tak to można by krowy pasać :=)
autor:szafranzwiata0909  dodano: 5 miesięcy temu
Lepiej krowe pasc niz miec sasiada nad glowa😀a tak na serio my mamy ok 36 arow i tak sie zastanawiam jak zabrac sie odpowiednio za trawe i dzialje abg byl.taki efekt jak u Ciebie😀mozesz opisac co robilas krok po kroku...a po drugie jestem teraz zla na siebie bo tuje chyba mam.za daleko posadzone od ogrodzenia bo az 1 metr...i musze tam.kosic trawe a mysle sobie gdyby bylo blizej ogrodzenia tak chyba by nie zarastalo
Odpowiedź do szafranzwiata0909
autor:amjck  dodano: 5 miesięcy temu
U nas tuje posadzone są w odległości 80cm od siebie (licząc od pnia drzewka do kolejnego pnia). Do ogrodzenia jest jakieś 60cm. Obecnie jest luz pomiędzy ogrodzeniem, ale gdy to podrośnie to nie powinien być on widoczny. Pod tujami znajdą się duże zrębki w kolorze naturalnym (brąz).

Co do trawy to zaczęło się to jeszcze na etapie budowy wyrównaniem terenu przez koparki. Kolejnie 2-3 opryski w odstępach czasu żeby pozbyć się chwastów (rundap, chwastox360, golf). Później wszystko zostało zagrabione a uschnięte/zdrewniałe rośliny wywiezione poza działkę. Nawieźliśmy 6 ciężarówek ziemi czarnej ale nie kleistej (lekko sypkiej). Ziemia ta została ręcznie rozplantowana po całej powierzchni tworząc odpowiednie spadki. Kolejny etap to bronowanie ziemi odpowiednią maszyną do wyciągania kamienia (glebogryzarka separacyjna agregat uprawowy). Całość zagrabiona i ponowny lekki oprysk na nowo wychodzące chwasty.

I to tyle, oczywiście w między czasie powstała studnia głębinowa, montaż i ustawianie pompy wody, montaż rur do nawodnienia wodnego, zraszaczy na równi z ziemią oraz rur od nawodnienia kropelkowego.

Teraz czekamy na spięcie wszystkiego do sterowników, konfigurację nawodnienia i posianie trawy. Później czekać, z czasem kosić i walczyć chemią na chwasty dwuliścienne. Do następnego roku trawnik się wzmocni, zagęści i powoli będzie sam zwalczał chwasty. Po zimie nawiezienie trawy (chyba saletrą ale to jeszcze przed nami więc nie chce tutaj mówić co i jak).
Odpowiedź do amjck
autor:szafranzwiata0909  dodano: 5 miesięcy temu
I TO SIENAZYWA KONSTRUKTYWNA ODPOWIEDZ😀😀😀DZIEKUJE😀