Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Stropy lane

Blog:  amjck
Data dodania: 2013-09-28
wyślij wiadomość

Stropy zostały zalane, a w miejsce ekipy budowlanej weszła ekipa od dachu (dzisiaj kończą więźbę). A my swoją drogą wysłaliśmy prośbę o wycenę na dach/rynny/okna. Osobiście też pojadę do Kielc do trzech hurtownii zbadać temat. Dziękuję za komentarze i prawdopodobnie decyzja co do pokrycia dachu padnie na Creaton TERRA OPTIMA kolor “łupek angobowany”.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Poniżej kilka zdjęć z rana z sytuacji na poddaszu wink

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

17Komentarze
Data dodania: 2013-09-28 17:46:22
I właśnie do tego obecnie dążymy... Zazdrościmy! :)
odpowiedz
Data dodania: 2013-09-30 09:07:11
Beton na stropy z "gruszki"?
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-30 09:50:08
Zgadza się :-)
odpowiedz
Odpowiedź do jablonkowo
Data dodania: 2013-09-30 13:17:46
My również robiliśmy podwójny strop...
odpowiedz
Odpowiedź do amjck
emkali
Data dodania: 2013-09-30 10:39:03
Lane skosy
Witam, moje pytanie dotyczy tych lanych stropów. Budujemy Karmelitę 2m ze zmianami. W naszym projekcie nie ma lanych skosów i zastanawiam się nad tym, co można zyskać gdy się je zrobi. Czy mógłby Pan napisać co zadecydowało o tym, żeby właśnie tak zrobić skosy i dach na poddaszu? Czy w oryginalnym projekcie Karmelity są lane skosy?
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-30 20:27:52
Już wyjaśniam i objaśniam :-) Zalet jest kilka na korzyść skosów lanych: trwałość konstrukcji, ciszej, chłodniej w lato - cieplej w zimę, podczas remontu/wymiany dachu nie rujnuje to całego piętra tylko po prostu wiąże się z wymianą płytek/blachy, brak problemu z pęknięciami na gips-kartonie które i tak z biegiem czasu się pojawiają, przy uderzeniu pioruna (ekstremalna sytuacja) ulega zniszczeniu powierzchnia dachu a nie pali Ci się dom w ciągu 30min, no i oczywiście mniejsze utraty ciepła. A teraz finanse: a) Gips-karton: kosztuje ok. 30zł/m2 za robociznę i ponad drugie tyle za materiał (konstrukcja, płyty kładzione na "mijankę" czyli schodzi ich dwa razy więcej!!!, wkręty, chemia, itd.). = 70-75zł/m2 b) Beton: wyszło mi 23,50zł/m2 powierzchni + 22,50zł/m2 za stal + 45zł/m2 usługi = 91zł/m2 Przy mojej powierzchni skosów (tj. 160m2) przy opcji płyt GK wyszłoby 11200zł, a przy skosach lanych 14560zł. Różnica 3300zł jest znacząca, ale przy inwestycji 300-400tys za dom to stanowi 1% inwestycji. Ja stawiam na trwałość, wytrzymałość, zalety które wymieniłem, przy zaznaczeniu, że niczego nie żałowałem (można by dać mniej stali czy tańszy beton). Nie straszne będą mi pęknięcia i rysy, po tym jak na dachu siądzie tonaż śniegu a co skutkowałoby po pewnym czasie koniecznością remontu/poprawek.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
iwonaipawel
Data dodania: 2013-10-01 23:02:24
Piękna sprawa strop skośny lany. Gratulacje i pozdrowienia . Ps Czy strop skośny mieliście zaprojektowany od początku czy w trakcie budowy zmienialiście. proszę o odpowiedź sanczo8@onet.eu ponieważ nie mogę wysłać wiadomości na pocztę
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-10-02 01:02:51
W projekcie były gips+karton. Skosy lane wyszły w praniu :-)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2013-10-03 13:56:27
fakt jest że skosy lane sa solidne i maja dużo plusów, a do tego rzeczywiście nie wszędzie można zlależć ekipę ktora zrobi to dobrze, ale cenowo chyba nie aż tak blisko jak piszesz, więcej będę mógł powiedzieć jak położę planuję zrobic to taniej niż 11200zł a jak wyjdzie... napisze jak będę po :P
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
amjck  
Data dodania: 2013-10-03 15:54:11
Moja ekipa budowlana to ludzie którzy pracowali w Niemczech. Obecnie od 12 lat robią w Polsce. W lato budują, a zimą wykańczają (skosy, tynki, wylewki, etc.). Ceny które podaję są dokładnie takie jakie uiszczam za materiał i usługę. Daj znać jak u Ciebie to wyszło - będę wiedział czy przepłaciliśmy czy mieścimy się w rozsądnych cenach. Dodam jeszcze, że nasz wykonawca zalecił, aby nie żałować zbrojenia i tak się też stało.
odpowiedz
Odpowiedź do simonsaid
emkali
Data dodania: 2013-10-02 10:01:51
Lane skosy
Dziękuję amjck za wyczerpującą odpowiedź. Brzmi nieźle, dlatego postanowiłam zapytać projektanta o możliwość zalania skosów w naszym domku... Jednak w okolicy, w której budujemy, takie rozwiązanie nie jest praktykowane i musiałabym ściągać ekipę prawdopodobnie z innego województwa - ekipę, która ma doświadczenie w tego typu robocie, bo takie stropy skośne muszą być zrobione naprawdę dobrze. I wyszło na to, że po zaangażowaniu takiej ekipy z "zewnątrz" koszt dachu wzrośnie dwukrotnie. Dlatego chyba będę musiała zapomnieć o lanych skosach w naszej Karmelicie. Ale jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia i chęć dzielenia się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-10-03 22:46:39
Mamy dwie wyceny z czterech!!! Niebawem rozpisze jakie są poszczególne ceny i wartość całości. Będzie się działo :-P
odpowiedz
mpernal
Data dodania: 2013-10-07 09:43:46
lane skosy
Witam ...z tymi kosztami to tak nie do końca jest,chyba że tylko w moim przypadku. Projektant ze względu na lany skos wstawił dodatkowe ściany nośne na poddaszu w miejscu działowych,co za tym idzie są podparte dodatkowymi ścianami nośnymi na parterze, a ściany nośne musza być podparte fundamentami co za tym idzie u mnie koszty idą już od samej ławy......i teraz moje pytanie co u was projektant zmienił w pierwotnej konstrukcji budynku. co do zalet lanego skosu nie ma dyskusji...wiadomo są tez wady trzeba od razu zrobić ocieplenie co nam nie przeszkadza, dla nas największą wada jest to ze przy tej samej wysokości ściany kolankowej na poddaszu jest niżej niż przy GK....aby to wyrównać należy dodać pustaka co psuje bryle coś za coś
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-10-07 12:16:29
U nas ani biuro projektowe, kierownik budowy ani wykonawca nie uznali potrzeby konstruowania dodatkowych ścian nośnych. Wieniec + solidne zbrojenie ma wystarczyć. My podnieśliśmy się o dwa bloczki i nie ma problemu z obniżonymi ścianami kolankowymi. Od zewnątrz budynek wygląda normalnie. Myślę, że przy 3-5 bloczkach byłby problem wizualny :-) Koszta jakie ponieśliśmy wraz ze skosami lanymi są dokładnie takie jak rozpisałem.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
kemot_p  
Data dodania: 2015-12-10 17:02:20
Koszt adaptacji
Witam, jaki jest koszt adaptacji projektu, polegający na zastąpieniu skosów K-G skosami lanymi? Pozdrawiam.
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2015-12-11 08:42:04
0zł. Zmiana dokonana i przeprowadzona w książce budowy przez kierownika budowy.
odpowiedz
Odpowiedź do kemot_p
kemot_p  
Data dodania: 2015-12-11 10:04:15
Wow, to mnie Pan zaskoczył. Spodziewałem się zmian konstrukcyjnych i ponownego przeliczania budynku. Mam jeszcze 2 pytania. 1. Czy zastosowanie lanych skosów spowodowało podwyższenie budynku? 2. Ile oceplenia udało się włożyć pod krokwie (między strop a krokwie), a ile pomiędzy krokwie? Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do amjck

Czas na dach

Blog:  amjck
Data dodania: 2013-09-27
wyślij wiadomość

Zbliża się czas, gdy musimy zamówić dach, rynny, podbitkę oraz okna dachowe. Nieco czytałem i naszą uwagę skupiają głównie dachówki ceramiczne firmy Creaton model Premion kolor CzarnyMatAngobowany - chcięlibyśmy, aby dach był ciemno grafitowy, nie do końca czarny. W tym modelu występuje również kolor ŁupekAngobowany (ale mam wrażenie, że jest zbyt jasny.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wielu sprzedawców (większość) proponuje już na samym początku firmę Roben. Czytałem i jakoś komentarze, że dachówka jest za lekka, że pojawiają się po zimie pajączki na powierzchni, etc. - mnie odstraszają. CO WY NA TO??

Wg. producenta Creaton w linii Premion stosuje technologię Koralis - czyli, że kolo jest w całej masie dachówki, a nie tylko na jej powierzchniach...

Co do okien dachowych to nasuwały mi się Fakro, ale przedstawiciel handlowy od okien zaproponował Roto - że są mercedesem i będą na lata świetlne. Czy warto do nich dopłacać? Ma może ktoś w tym temacie swoje doświadczenie?

Na podbitkę planujemy z żoną blachę trapezową z okleiną, mającą imitować drewno - ponoć wytrzymałość, łatwość konserwacji i czyszczenia przewyższa pozostałe rozwiązania. A i cena nie jest najwyższa (w porównaniu do prawdziwego drzewa). I kolejne pytanie: czy podbitkę montować prostopadle do ścian CZY może równolegle do skosów dachu (bardziej skłaniamy się do drugiej opcji).

blog budowlany - mojabudowa.pl

3Komentarze
Data dodania: 2013-09-27 10:01:09
no uważam ze w waszym wpadku podbitka po krokwiach powinna isc:)
odpowiedz
Data dodania: 2013-09-27 12:00:32
Widzę, że macie te same dylematy co ja jakiś czas temu :) nie wiem czy moje zdanie będzie pomocne ale...: my co prawda zakupiliśmy blachodachówkę ale właśnie w kolorze zbliżonym do "łupka" a podbitkę blaszaną "złoty dąb" i moim skromnym zdaniem super się komponuje:) okno dachowe mamy z Fakro FTS V U2 z nawiewnikiem (zasięgałam nawet opinii o nim na blogu i utwierdziłam się w przekonaniu, że to dobry wybór). Co do montażu podbitki to myślę, że równolegle do skosów będzie się lepiej prezentowało (mam dach podobny do Waszego) i też tak będziemy robić. P.S. życzę samych trafnych wyborów (a ten Łupek jest cudny! ;) )
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-28 10:20:01
I padła decyzja, ze podbitka będzie szła równolegle do skosów (po krokwiach) :-)
odpowiedz

Schody wejściowe

Blog:  amjck
Data dodania: 2013-09-26
wyślij wiadomość

Przy okazji lania stropów lanych, zostały skonstruowane i wylane schody przed wejściem do domu. Pierwszy schodek jest "zatopiony" pod powierzchnią gruntu na niemal jeden metr. Będzie to bariera trzymająca w ryzach całość.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

9Komentarze
Data dodania: 2013-09-30 09:08:29
Tras będzie taki, jak w projekcie?
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-30 09:55:44
Ale chodzi o taras z tyłu? Czy o formę podestu i schodów przed drzwiami wejściowymi??
odpowiedz
Odpowiedź do jablonkowo
Data dodania: 2013-09-30 13:20:09
Chodzi o taras z tyłu. Z przodu też widzę "małe" zmiany :-)
odpowiedz
Odpowiedź do amjck
amjck  
Data dodania: 2013-09-30 20:40:49
Co do tarasu z tyłu to raczej tak (tylko będzie wyłożony płytką albo kamieniem) - wg. rzutów ma on ok. 3m głębokości (od drzwi do schodka) więc pomieści ławki ze stołem - i o to chodzi. Planujemy altankę z grilem murowanym więc nie musimy wciskać grila na taras. Istnieje też możliwość, że taras będzie skonstruowany z kostki brukowej - wyjdzie w praniu :->
odpowiedz
Odpowiedź do jablonkowo
Data dodania: 2013-09-30 13:21:40
Wszystko u Pana takie solidne i przemyślane!
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-30 20:36:09
Obecnie mam taką a nie inną sytuację finansową. Wiadomo, że przy gorszej sytuacji $$$ zrezygnowałbym z płytek ceramicznych, wybudowania i wykończenia domu w dwa sezony (planujemy wprowadzenie się pod koniec 2014r.). Ale i tak zostawiłbym solidne fundamenty, lepszą jakość betonu (B25 zamiast B20), skosy lane a nie z płyty gips-kartonowych, etc. Co do przemyślenia: żona myśli i ja myślę :-) Do tego Wasze blogi, komentarze, odpowiedzi. Sporo pytam też swoich pracowników (w większości są to ludzie ze wsi mieszkający w domkach - mają praktykę a nieraz fach w ręku). A do tego naprawdę godna polecenia ekipa budowlana - nie narzuca się, ale gdy trzeba wyrazić swoją opinię to szef firmy od razu zajmuje swoje stanowisko. Jak na razie to zawaliliśmy sprawę z kominem w kotłowni/pokoju nad garażem, ale ekipa budowlana w dwa dni naprawiła "błąd biura projektowego" demontując i stawiając komin przy ścianie pomieszczenia (koszt błędu 1000zł). Jesteśmy ludźmi młodymi (26 i 28 lat) ale myśleć trzeba na daleką przyszłość ;-)
odpowiedz
Odpowiedź do jablonkowo
Data dodania: 2013-10-01 09:30:05
Dom buduje się raz na całe życie! Nie należy na wszystkim oszczędzać. Mimo młodego wieku mają Państwo bardzo dużą dojrzałość. My jesteśmy troszeczkę starsi, a możemy się od Państwa uczyć:-)
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-01 09:31:20
Ile cm docieplenia planujecie Państwo??
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-10-01 12:14:14
Będzie to wełna mineralna o grubości 15 oraz styropian o grubości 12 a może nawet 15. Wiem, że sporo dadzą stropy lane, dachówka, wełna, itd. ALE jak mam zrobić to na lata to wolimy przedobrzyć niż żeby później żałować.
odpowiedz
Odpowiedź do jablonkowo

Akcja "Kumin"

Blog:  amjck
Data dodania: 2013-09-26
wyślij wiadomość

Stało się! Komin w kotłowni został przesunięty na ścianę między kotłownią a salonem. Dzięki temu w kotłowni zrobiło się bardzo dużo wolnej przestrzeni, kocioł będzie przy ścianie a nie na środku pomieszczenia. Oczywiście i w pomieszczeniu nad garażem zagościł ład i porządek. Komin przy ścianie a nie na środku pokoju - LuXus cheeky

Poniżej fotosy z akcji "Kumin":

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Prezent dla żony

Blog:  amjck
Data dodania: 2013-09-10
wyślij wiadomość

Prezent zakupiony i dostarczony 1400km do Holandii:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

2Komentarze
Data dodania: 2013-09-10 20:00:33
Muszę to pokazać mojemu Narzeczonemu, po prostu muszę! hehe :) Pewnie będzie megazadowolona :)
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2013-09-10 20:15:43
Była zaskoczona i baaaardzo zadowolona :-)
odpowiedz
Odpowiedź do bulatowie
amjck
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 354781
Komentarzy: 715
Obserwują: 268
On-line: 9
Wpisów: 161 Galeria zdjęć: 873
Projekt KARMELITA 2M
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Zwierzyniec
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 sierpień
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2015 lipiec
2015 kwiecień
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 luty
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik