Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wstępnie ustalone zmiany w projekcie

Blog:  amjck
Data dodania: 2012-05-23
wyślij wiadomość

 

Zmiany są subtelne i nie wymagają od projektanta dużego wkładu. Co chcemy zrobić na parterze:

1. Zmienić dwie bramy garażowe w jedną szerszą (5metrową). Wymagać to będzie usunięcia słupka dzielącego dwie bramy.

2. Łączymy pralnię z łazienką. Można by tego nie robić i mieć oddzielne pomieszczenia ze swoimi przeznaczeniami. Wolimy jednak mieć większe pomieszczenie - w takim łatwiej będzie umieścić elementy sanitarne oraz uzyskamy większą przestrzenność (nie przepadam za malutkimi pomieszczeniami z powciskanymi i porozwieszanymi na siłę na ścianach elementami wyposażenia).

3. W łazience usuwamy słupek cegieł dzielący dwa okna i zastąpimy je jednym oknem. Ta sama operacja ma miejsce w kuchni celem zachowania wizualnego efektu symetrii frontu domu.

4. Usuwamy spiżarnię - wolimy więcej miejsca na szafki, schowki i blaty niż magazyn na jedzenie. W dzisiejszych czasach nie ma sensu magazynować żywności, gdy 4min drogi samochodem są trzy markety spożywcze. blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Zmiany na piętrze:

1. Dodatkowe okna w pomieszczeni nazwanym strychem - ja nazywam je bilardownią :-)

2. Usunięcie jednych z dwóch drzwi w łazience (nie widzę potrzeby zamykania na zamek obu drzwi za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał skorzystać z toalety).

3. Zmiana okien balkonowych na "kanciaste". W projekcie zastosowano okna z łukami (wg. nas są one ładniejsze, ale mniej praktyczne w kwestii np. żaluzji, zasłon, ceny...).

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Zmiany w więźbie dachowej (jedynie w sferze teoretycznej, nie wyrobiliśmy sobie o tym jeszcze własnego zdania):

1. Projektant oszacował, że wysokość ścian na poddaszu (po stronach spadku dachu) to 110cm. Zastanawiamy się, czy nie zwiększyć tej wysokości o jakieś 20cm. Zmiana taka kosztowałaby 500zł i niesie ze sobą ryzyko utraty stosunków wysokości parteru do piętra oraz wymaga przedłużenia krokwi co niesie ze sobą zmiany wizualne (z widoku na podbitkę dachową z parteru przed domem). Co o tym uważacie? Czy warto pokombinować dla zwiększenia najniższego punktu wysokości w pokojach?

blog budowlany - mojabudowa.pl

8Komentarze
Data dodania: 2012-05-23 17:57:19
zmiany
ogólnie bardzo fajne,ale mam małe sugestie: 1. brama garażowa - lepiej nie zmieniać na jedną dużą bo koszt takiej jest potem dużo większy niż dwóch mniejszych, a ponadto dwa auta naraz nie wjeżdzają i widać mniej garażowego bałaganu przy parkowaniu, my żałujemy że nie zrobiliśmy dwóch zamiast jednej, 2. wejście do pokoju bilardowego zróbcie może ze schodów, będzie wtedy odrębnym pokojem 3. ścianka kolankowa- popieram pomysł podniesienia, my tak zrobiliśmy i poddasze sporo na tym zyskało,skosy nie są tak uciążliwe, przy więżbie nie było problemu, krokwie były wydłużane tylko kosmetycznie A wogóle wasz projekt bardzo mi się podoba, fajny układ pomieszczeń, szczególnie kotłownia za garażem, żałuję że jeszcze go nie było gdy byłam na etapie wyboru projektu bo napewno bym go wybrała zamiast kombinować zmiany w moim, pozdrawiam i powodzenia życzę
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2012-05-24 06:58:45
RE: zmiany
Dziękuję za komentarz ;-) 1. Powiem Ci, że wolę szerszą bramę i wygodę przy wjeżdżaniu - chodzi o to, że budynek nie będzie frontem do wjazdu na posesję i za każdym razem garażowanie będzie się wiązało z manewrem zakrętu o 90stopni. 2. poruszyłaś jedyny mankament tego projektu :-) walczyłem z tym z projektantem oraz z producentem projektu. Chodzi o to, że wiele innych projektów ma niższy garaż przez co poziom pomieszczenia nad nim jest niżej i jest możliwe zrobienie schodków z klatki schodowej. Tutaj tak nie da się zrobić bo podłoga na piętrze jest na wysokości 3m i nawet schody zabiegowe nie wchodzą w grę (*próbowaliśmy wydłużać schody, przesuwać drzwi do pokojów na piętrze, ale nie wiele to dało). 3. No i chyba tak zrobię jak Ty - 500zł to nic względem zwiększenia komfortu przebywania na piętrze przez kolejne lata.
odpowiedz
Data dodania: 2012-05-28 12:14:14
1. wydaje mi sie ze jedna brama to rowniez duzo wieksze ubytki ciepla. 2. nie wiem co Ci powiedzial autor projektu odnosnie wejscia ze schodow :) bo ja rowniez z nim rozmawialem o tym i mi wspolnymi silami cos wymyslilismy :) a pozniej tylko projektant to rozrysowal tak wiec ja w moim projekcie po zmianach mam wyjscie bezposrednio ze schodow do pomieszczenia nad garazem :) 3. podniesienie scianki kolankowej? w sumie 110 to chyba dosyc duzo? musze to tez przemyslec czy by o jeden bloczek nie podniesc :)
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2012-05-28 14:07:52
zmiany
2. Dzwoniłem do tych pacanów i powiedzieli mi żebym spadał bo strop jest za wysoko i nie chcąc zmieniać wysokości schodów to trzeba by dodać ich ilość, a wówczas będą one za długie... Zdradź mi tajemnicę jak Wy rozwiązaliście ten szkopuł ze schodami.
odpowiedz
Data dodania: 2012-05-28 14:59:32
re: zmiany
2. wiec tak schody zrobilismy polzabiegowe (pol spocznika to jakies tam 3 schodki a drugie pol to bedzie wyjscie do tego pomieszczenia) czym zyskalismy troche na wysokosci, oprocz tego strop garazu troszeczke zostal obnizony i do tego jeszcze chyba dwa schodki po wejsciu juz nad garaz :) troche skomplikowane ale my sie uparlismy ze tak chcemy :) postaram sie podeslac jakos skan parteru z naniesionymi poprawkami :) wszystko to spowodowalo ze gorny bieg schodow nam sie troche skrocil :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-07-28 20:48:08
Proponuję usunąć balkony. Są aż 3 ! pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia:)
odpowiedz
Data dodania: 2012-09-08 21:06:37
super projekt
Witam. Bardzo mi się podoba ten projekt. Na jakim jesteś obecnie etapie i jakie poniosłeś do tej pory koszty? Z jakimi kosztami liczysz się do momentu wykończenia domu? Pytam dlatego, że chyba w niedalekiej przyszłości wybiorę ten projekt.
odpowiedz
amjck  
Data dodania: 2012-09-11 07:09:13
Co do balkonów to chciałbym zachować ich co najmniej dwa. W tym miesiącu ma być decyzja o warunkach zabudowy od urzędasów i atakujemy biuro projektowe. Co do kosztów to dowiem się na początku następnego miesiąca (październik). Dopiero, gdy naniesiemy poprawki, zmiany, udziwnienia będę wiedział co jak wyjdzie kwotowo. Dodatkowo zamierzam dokupić do projektu wycenę kosztów poszczególnych etapów budowy (tak zrobił mój brat i ułatwia to kontrolę nad tym co będzie się działo w kolejnych etapach inwestycji). A co do końcowego kosztu pod klucz :-) Wiadomo, że jeden z nas może mieć na podłogach granity a ja może wyłożę je starymi gumolitami ;=P Tak więc chyba nie da się tak ocenić co komu wyjdzie i się do tego porównywać, bo zależy to od tego jak luksusowo ktoś wykończy sobie haciendę :-
odpowiedz

Biuro projektowe

Blog:  amjck
Data dodania: 2012-05-23
wyślij wiadomość

No i razem z narzeczoną jesteśmy po rozmowie z biurem projektowym. Rozmowa, bardzo owocna, dotyczyła:

1. zmian które chcemy nanieść na projekt - o tym słów kilka w następnym wpisie

2. zakupu projektu - okazało się, że biuro zaproponuje nam cenę niższą niż przy zakupie tego samego projektu w internecie

3. ustalenia ogółu czynności, które biuro za nas dokona - okazuje się, że będę jedynie podpisywał papierki a resztą zajmie się projektant (najs).

4. napisaliśmy wniosek o warunki zabudowy oraz opisaliśmy mapkę z wstępnym naniesieniem na nią lokalizacji domu.

5. wypełniliśmy również wnioski do elektrowni oraz wodociągów (jutro je zaniosę, a po 2-4 tygodniach, gdy te dwie sprawy się zakończą to złożymy wniosek o warunki zabudowy). Pozostanie wówczas czekanie na decyzję biurokratów.

Cena kompletnej usługi projektanta to max 3000zł (może być mniej jak mnie zapewniono - jest to zaeżne od tego czy coś jeszcze będziemy zmieniali w projekcie). Nie mało, ale jest on z polecenia znajomych, którzy go w pełni polecają. Rozmowa w biurze również przekonała mnie do tego, że są to profesjonaliści. Cena zawiera naniesienie zmian, które z narzeczoną planujemy (więc tak na prawdę cena nie wydaję mi się taka kosmiczna).

 

Mapki z "zakładu usługowego" geodezji

Blog:  amjck
Data dodania: 2012-05-22
wyślij wiadomość

Dzisiaj zaatakowałem urząd geodezji celem wyrwania mapek do celów złożenia wniosku o warunki zabudowy. Zakupiłem 3szt za 55zł (tak żeby mieć 1szt w nadstanie).

Napisałem, że kupiłem choć nie dostałem żadnego rachunku fiskalnego, aby to potwiedzić. Chodzi mi o to, że skoro płacę podatki (i to nie małe) i utrzymuję np. taki urząd to mapkę powinienem mieć za symboliczną cenę tuszu w pięczątce+tonera w drukarce+papieru (coś koło 0,25zł). Okazuje się, że taka USŁUGA (jak na 15min roboty) nie jest stosunkowo do swojej wartości tania - marża wyszła ok. 2200% (NIEŹLE). Do tego kwota ta nie jest opodatkowana (niejeden pracodawca/właściel firmy miałby takie marzenie...).

No, ale wracając do sprawy. Mapki w skali 1:1000 wydrukowane w formacie A3 (wędług gościa z urzędu wystarczą, gdyż taka mapa musi zawierać obszar 3krotnie większy niż ma sama działka - aby teren wokół mógł zostać swobodnie poddany analizie).

 

1Komentarze
domeos  
Data dodania: 2012-05-23 10:46:50
Te załatwianie papierków niestety ale długo schodzi :( życzę dużo cierpliwości i powodzenia. Pozdrawiam :)))
odpowiedz
amjck
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 354781
Komentarzy: 715
Obserwują: 268
On-line: 9
Wpisów: 161 Galeria zdjęć: 873
Projekt KARMELITA 2M
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Zwierzyniec
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 sierpień
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2015 lipiec
2015 kwiecień
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 luty
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik